elero GmbH Antriebstechnik

Maybachstr. 30
73278 Schlierbach
Germany


Phone: +49 7021 9539-0
Fax: 49 7021 9539-212
E-Mail: info@elero.de

elero RolSolar — Komfort życia i bezpieczeństwo dzięki energii słonecznej

W przypadku budowy i renowacji domów coraz większą uwagę przykłada się do koncepcji energooszczędnych. Jednocześnie rozwiązania w zakresie automatyzacji powinny być w pełni przyjazne dla użytkownika i niezawodne. Ale co, jeśli nie doprowadzono zasilania lub istniejących przewodów zasilających nie można lub nie powinno się prowadzić do okna (np. w starszych budynkach)? Firma elero — producent napędów i sterowania z Badenii-Wirtembergii — wprowadziła na rynek układ napędowy RolSolar M-868 DC właśnie w tym celu. Jest on zasilany energią słoneczną, co stanowi szczególnie praktyczne rozwiązanie w zakresie prywatności i ochrony przeciwsłonecznej.

 

Innowacyjny silnik do rolet zasilany energią słoneczną zapewnia trwały cień

RolSolar idealnie sprawdza się do całkowitej motoryzacji rolet i żaluzji wewnętrznych bez połączenia elektrycznego: z innowacyjnego napędu skorzystają ogrody zimowe i garaże w lokalizacjach peryferyjnych, a także architekci i instalatorzy, którzy chcą zaoferować swoim klientom ekologiczny, a także wydajny rodzaj automatyzacji rolet. Głównymi zaletami takiego rozwiązania są zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa życia, ochrona prywatności na życzenie i niższe koszty ogrzewania. 

Praktyczne zestawy produktów do łatwej instalacji
Napęd radiowy RolSolar 868, akumulator i panel słoneczny są w prosty sposób połączone za pomocą przewodu z wtykiem, bez konieczności podłączania do sieci lub jednostki sterującej. Pozycje krańcowe są ustawiane bezpośrednio za pośrednictwem nadajnika radiowego. Autonomiczny układ napędowy odbiera zasilanie 12 V z akumulatora z wydajnymi bateriami NiMH — prawdziwa gwarancja długofalowej trwałości systemu. Akumulator jest ładowany przez panel słoneczny, który jest dostępny zarówno w wersjach przykręcanych, jak i klejonych. W każdej chwili można również dodać kolejny panel słoneczny, dodatkowy akumulator lub ładowarkę. Może to być wskazane np. w przypadku systemów instalowanych od strony północnej. Ponieważ jest to rozwiązanie niskonapięciowe, bez podłączenia zasilania, instalator może zainstalować układ napędowy, nawet jeśli nie posiada certyfikatu elektrycznego. Dla przemysłowej produkcji elementów rolet dostępny jest napęd RolSolar D+ 868; wersja plug&play napędu automatycznie rozpoznaje pozycje krańcowe i zapamiętuje je. 

Wysokiej jakości napęd radiowy, łatwe sterowanie
RolSolar 868 obejmuje elektroniczną ochronę rolet, miękki start, miękkie zatrzymanie i cichy miękki hamulec. W rezultacie napędy są trwałe i niezawodne, a rolety są odpowiednio zabezpieczone. Można dowolnie zdefiniować dwie pozycje pośrednie. 
 
Inteligentny napęd radiowy może być obsługiwany ręcznym sterownikiem lub nadajnikiem ściennym i można go łatwo zintegrować z inteligentnym rozwiązaniem domowym Centero Home, które umożliwia niezwykle przyjazną dla użytkownika kontrolę przy użyciu smartfona lub tabletu. System działa z dwukierunkowym radiem ProLine2 DC o częstotliwości 868 MHz, zapewniając minimalne zużycie w trybie gotowości i długą żywotność. 
„Mamy wzrostową tendencję korzystania z rozwiązań solarnych. W RolSolar zapewniamy wydajny, rynkowy pakiet produktów. Wyspecjalizowane firmy korzystają na krótkim czasie instalacji i wysokim popycie po stronie właścicieli budynków”, wyjaśnia dyrektor generalny elero Enzo Viola.

Dzięki RolSolar szeroką gamę innowacyjnych specjalistycznych rozwiązań elero w zakresie wewnętrznych i zewnętrznych rolet i ochrony przeciwsłonecznej uzupełnia trwały praktyczny element. W połączeniu z cichym napędem do rolet RolMotion z serii Silent Motion, serią JA Comfort dla żaluzji weneckiej i zewnętrznych żaluzji weneckiej oraz systemem inteligentnego domu Centero Home, właściciele domów i mieszkań mogą sterować wszystkimi elementami automatyki domowej poprzez naciśnięcie przycisku, a tym samym korzystać z bezpieczeństwa i komfortu życia w całym domu. Więcej informacji producenta na temat autonomicznego układu napędowego można znaleźć na stronie elero.de/Rolsolar.

Pliki do pobrania

Press distribution

You want to be registered on our press distributor? Then please send an e-mail with your contact data.

Send e-mail

Contact for journalists

Anna Maciesowicz
Nice Polska Sp. z o.o.
Parzniewska 2a
05-800 Pruszków
Polska
+48 22 759 40 13