elero GmbH Antriebstechnik

Maybachstr. 30
73278 Schlierbach
Germany


Phone: +49 7021 9539-0
Fax: 49 7021 9539-212
E-Mail: info@elero.de

Napędy RolMotion do rolet

Klienci budowlani, najemcy i architekci coraz częściej skupiają się na szczególnie cichej pracy rolet. Firma elero, producent napędów i sterowania z siedzibą w Badenii-Wirtembergii w Niemczech, zareagowała na to zapotrzebowanie opracowaniem nowej serii produktów RolMotion Silent Motion. Na podstawie sprawdzonych napędów do rolet można było jeszcze bardziej zoptymalizować charakterystykę ruchu rolety, tak aby teraz działały one jeszcze ciszej. Napędy te nadają się przede wszystkim do użytku w domach jednorodzinnych i większych kompleksach mieszkalnych. Dzięki niezwykle cichej pracy napędy RolMotion to przekonujący wybór.

Cicha praca wyznacza nowy standard

Dostępne są dwie różne wersje nowej serii produktów: w trybie standardowym rolety są przesuwane z normalną prędkością. Tryb szeptu jest przeznaczony dla pór dnia i sytuacji, które wymagają szczególnie cichej pracy i jest zawsze używany z poleceniami automatycznymi. Co więcej, cicha praca może być również aktywowana ręcznie — w zależności od zastosowanej technologii — poprzez dłuższe naciśnięcie przycisku W GÓRĘ lub W DÓŁ na nadajniku ręcznym przez lub dwukrotne kliknięcie standardowego urządzenia montowanego na ścianie. „Wielu użytkowników chce uniknąć budzenia innych członków rodziny wcześnie rano, zatem potrzebne są im rolety, które mogą być otwierane i zamykane bardzo cicho”, wyjaśnia dr Matthias Henschel, szef działu rozwoju w elero.  

„Jesteśmy obecnie pierwszym producentem na świecie, który oferuje tę cichą technologię w formie przewodowej lub bezprzewodowej”, podkreśla dyrektor zarządzający elero Enzo Viola. „W ten sposób wyznaczamy nowy standard automatyzacji rolet”. Wkrótce będzie można zintegrować wersję bezprzewodową z elastycznym rozwiązaniem do automatyzacji budynków Centero Home. Zapewnia to jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika i wygodne codzienne użytkowanie w domu. Oferowany jest również tryb standardowy, który jest używany zawsze, gdy istotne znaczenie ma prędkość, na przykład podczas otwierania drzwi na taras lub pojedynczego okna, aby przewietrzyć pokój wcześnie rano. „Dzięki zmniejszonemu momentowi obrotowemu w górnej i dolnej pozycji oraz cichemu hamowaniu elektromagnetycznemu standardowy tryb jest bardzo cichy”, wyjaśnia Viola.

Nowa seria produktów wykorzystuje sprawdzoną technologię napędów elero, dla których w pracach rozwojowych skupiono się przede wszystkim na dalszym rozwoju aktywacji napędu. Podobnie jak w przypadku sprawdzonej i przetestowanej serii RolTop, napędy Silent Motion są wyposażone w takie funkcje, jak rozpoznawanie przeszkód i blokad, a także miękki start i stop. Oznacza to, że napędy są niezawodne i mają długą żywotność przy jednoczesnej ochronie rolet. Instalacja i regulacja napędów RolMotion jest, jak zawsze, prosta i szybka. Jest to jeszcze łatwiejsze w przypadku gotowych do użycia napędów w serii Plug+Play. 

„Nowa seria napędów RolMotion w pełni spełniła moje oczekiwania. Nowa seria jest cicha, energooszczędna i trwała — to właśnie tych cech poszukują klienci podczas budowy i remontów”, wyjaśnia Martina Morgenstern z Rolladenbau Morgenstern GmbH & Co. KG, Wilhelmshaven podczas prezentacji nowego napędu. „Jestem pewna, że RolMotion będzie imponować — jest miejsce na rynku dla tych produktów.” 

 Aby wesprzeć działania sprzedażowe, elero przedstawia dokumenty do konsultacji z klientami i materiały promocyjne dla salonu pokazowego.

Pliki do pobrania

Press distribution

You want to be registered on our press distributor? Then please send an e-mail with your contact data.

Send e-mail

Contact for journalists

Anna Maciesowicz
Nice Polska Sp. z o.o.
Parzniewska 2a
05-800 Pruszków
Polska
+48 22 759 40 13