elero GmbH Antriebstechnik

Maybachstr. 30
73278 Schlierbach
Germany


Phone: +49 7021 9539-0
Fax: 49 7021 9539-212
E-Mail: info@elero.de

Nowa jednostka biznesowa Grupy Nice w zakresie rozwiązań do ochrony przeciwsłonecznej

Dla wielu właścicieli budynków, planistów i architektów skuteczna i nowoczesna ochrona przed słońcem jest ważniejsza niż kiedykolwiek, a popyt na te rozwiązania w przyszłości będzie nadal wzrastał w ich segmencie rynku. Grupa Nice reaguje na ten rozwój poprzez utworzenie nowej jednostki biznesowej „Rozwiązania do zacieniania”, która jeszcze bardziej wzmocni jej pozycję w tym ważnym obszarze.

Nową jednostką biznesową grupy Nice — „Rozwiązania do zacieniania” kieruje Enzo Viola, dyrektor zarządzający niemieckiego producenta napędów i sterowania elero.


Od 1 stycznia połączono know-how różnych jednostek w zakresie rolet, tekstylnej ochrony przeciwsłonecznej, żaluzji weneckich, cieniowania wnętrz i elewacji.

Nowa jednostka biznesowa jest odpowiedzialna za wszystkie działania grupy w zakresie ochrony przed słońcem, tj. za rozwiązania oferowane przez marki elero, Nice i TTGO. Obejmują one następujące zastosowania: rolety, tekstylne zasłony przeciwsłoneczne, żaluzje weneckie, cieniowanie wnętrz i elewacje. Na czele jednostki biznesowej stoi Enzo Viola, dyrektor zarządzający elero, znanego niemieckiego producenta napędów i sterowania. Od 1 stycznia 2021 r. jednostka biznesowa, wykorzystując połączone know-how, rozwija temat ochrony przeciwsłonecznej na całym świecie. W swojej rozszerzonej roli Viola nadal podlega bezpośrednio Roberto Griffie, dyrektorowi generalnemu Grupy Nice.

elero od dawna jest sama w sobie marką w zakresie innowacyjnych i niezawodnych rozwiązań napędowych do rolet i systemów ochrony przeciwsłonecznej „wyprodukowanych w Niemczech”. Ostatnio firma wyznaczyła nowy standard w automatyzacji rolet dzięki cichemu napędowi RolMotion i zasilanemu energią słoneczną napędowi RolSolar M-868 DC. Znany producent napędów jest spółką całkowicie zależną od włoskiej Grupy Nice, jednego z wiodących dostawców szerokiej gamy produktów w zakresie automatyki domowej, bezpieczeństwa w domu i inteligentnych rozwiązań domowych. Innowacyjne koncepcje zarządzania oświetleniem i ochrony przeciwsłonecznej dla prywatnych gospodarstw domowych i przedsiębiorstw przemysłowych są ważnym filarem wszechstronnego portfolio produktów integracyjnych. 

„Naszym celem jest jeszcze bardziej udany rozwój segmentów rynku o globalnym potencjale, a jednocześnie nieustanna dostępność lokalna dla naszych klientów. Dzięki bliskości rynku i doświadczeniu tradycyjnej niemieckiej firmy oraz sile aktywnego na całym świecie gracza, mamy wszystko, czego potrzebujemy, aby osiągnąć sukces”, wyjaśnia Enzo Viola. Zalety nowej jednostki biznesowej są różnorodne: w przyszłości możliwe będzie jeszcze większe zwiększenie innowacyjności produktów i dostosowanie strategii do odpowiednich rynków i ich potrzeb.   

Pliki do pobrania

Press distribution

You want to be registered on our press distributor? Then please send an e-mail with your contact data.

Send e-mail

Contact for journalists

Anna Maciesowicz
Nice Polska Sp. z o.o.
Parzniewska 2a
05-800 Pruszków
Polska
+48 22 759 40 13