elero GmbH Antriebstechnik

Maybachstr. 30
73278 Schlierbach
Germany


Phone: +49 7021 9539-0
Fax: 49 7021 9539-212
E-Mail: info@elero.de

O elero

Innowacyjna technologia napędu i sterowania

Rozwiązania z zakresu automatyki do inteligentnych budynków

   
elero jest jednym z największych na świecie producentów napędów elektrycznych i sterowników do inteligentnej automatyki budynków. Druga jednostka biznesowa w Pößneck w Turyngii projektuje i produkuje elektryczne napędy liniowe. Producent napędów jest spółką zależną włoskiej Grupy Nice i w ramach Grupy specjalizuje się w sektorze rolet i osłon przeciwsłonecznych.

Firma z siedzibą w Schlierbach koło Stuttgartu została założona w 1964 roku. „Koniec z ręcznym zaciąganiem rolet” – ta prosta koncepcja była sygnałem startowym dla elero. Od tego czasu nazwa firmy jest misją: rolety, markizy, żaluzje, ekrany tekstylne, rolety i bramy rolowane elektrycznie za pomocą jednego przycisku. Z zakładu mieszczącego się dawniej w warsztacie firma stała się globalnym graczem, który regularnie wyznacza nowe standardy w dziedzinie automatyki domowej.

WE ARE NICE

   
elero jest spółką należącą do Grupy Nice, globalnego producenta rozwiązań z zakresu inteligentnego domu, bezpieczeństwa i automatyki budynków z siedzibą w Oderzo we Włoszech. Nice zatrudnia ponad 2800 osób na pięciu kontynentach i posiada 15 centrów badawczo-rozwojowych oraz 13 zakłady produkcyjne obsługujące partnerów i klientów w ponad 100 krajach. Obszerne portfolio produktów czyni z Nice dostawcę kompletnego ekosystemu do budynków.

Wizja grupy to „Świat bez barier”. Poprawa jakości życia, bezpieczeństwa, komfortu mieszkania i efektywności energetycznej jest podstawą wszystkiego, co robimy.

Sun Shading Solutions

Business Unit

   
Do dnia dzisiejszego projektowanie, produkcja, kontrola jakości i montaż odbywają się w Niemczech. W 2017 roku firma elero wybudowała w tym celu w Schlierbach nowy budynek firmowy na powierzchni liczącej 16,6 tys. metrów kwadratowych. Aby kontynuować międzynarodowy rozwój w segmencie rynku ochrony przeciwsłonecznej, na początku 2021 r. wyznaczono ważny kierunek poprzez utworzenie jednostki biznesowej „Sun Shading Solutions”. Jednostką tą kieruje dyrektor zarządzający elero, jest ona odpowiedzialna za wszystkie działania grupy w zakresie osłon przeciwsłonecznych. Specjalistyczna wiedza elero w tym sektorze, jak również siła Grupy Nice jako globalnego gracza, powinny w przyszłości rozszerzyć i zabezpieczyć pozycję rynkową na poziomie międzynarodowym.

Inteligentne rozwiązania

Wszystko dla domu

   
„Jesteśmy przekonani, że inteligentne, kompleksowe sterowanie światłem i temperaturą znacząco poprawia samopoczucie i komfort życia. Dlatego odpowiadamy na wymagania rynku poprzez ciągły rozwój i oferujemy sprawdzoną technikę napędową do prawie wszystkich zastosowań oraz innowacyjne sterowanie”. Druga jednostka biznesowa w Pößneck w Turyngii projektuje i produkuje elektryczne napędy liniowe do konstrukcji fasadowych i pergoli, dla przemysłu, techniki solarnej i techniki rolniczej.

Rozwiązania elero z zakresu automatyki odzwierciedlają wiedzę i wieloletnie doświadczenie producenta. Produkty te wyróżnia wysoka jakość i innowacyjne koncepcje. Ostatnio firma wyznaczyła nowy standard w zakresie automatyzacji rolet, wprowadzając cichy napęd roletowy RolMotion.

Niezawodny partner dla przemysłu

Indywidualny serwis dla rzemieślników

Dzięki wysokiej jakości produktów i indywidualnym rozwiązaniom elero jest cenionym partnerem rynkowym w branży. Dla swoich najważniejszych międzynarodowych klientów producent tworzy napędy i sterowniki własnej marki, jak również indywidualne rozwiązania produktowe. Z ogólnoświatowego zakresu działalności wynika, że produkty spełniają wszystkie wymagania rynku globalnego, na przykład dla branży OEM przy zakupie podzespołów do systemów elero lub przy eksporcie do Chin (certyfikat CCC) i USA (dopuszczenie UL).

Tak samo ważne są dla elero osobisty kontakt i indywidualny serwis dla handlu specjalistycznego. Seria filmów instalacyjnych prezentuje praktyczne wskazówki i porady, umożliwiające szybki i łatwy montaż produktów elero. W centrum uwagi znajduje się seria napędów RolTop oraz ultraciche napędy RolMotion.

   
   
Wzbudziliśmy Twoje zainteresowanie
i chciał(a)byś uzyskać więcej informacji?

                           Skontaktuj się z nami bezpośrednio!