elero GmbH Antriebstechnik

Maybachstr. 30
73278 Schlierbach
Germany


Phone: +49 7021 9539-0
Fax: 49 7021 9539-212
E-Mail: info@elero.de

Systemy napędów solarnych

Ekologiczne i wydajne bezprądowe rozwiązania napędowe do systemów ochrony wizualnej i przeciwsłonecznej

RolSolar — Autonomiczne układy napędowe do rolet

Układ napędowy RolSolar jest zasilany energią słoneczną, a tym samym stanowi szczególnie zrównoważone rozwiązanie dla automatyzacji rolet. Brak doprowadzenia przewodów sieciowych przy oknach w domkach letniskowych i garażach w lokalizacjach peryferyjnych, starych budynkach i nadbudówkach często uniemożliwia zastosowanie silników. System RolSolar korzysta z zasilania słonecznego i zapewnia komfort i bezpieczeństwo w Twoim domu.

Wygląda skomplikowanie, ale jest bardzo prosty

Układ napędowy RolSolar składa się z napędu DC, panelu słonecznego, akumulatora i połączenia wtykowego. Z szerokiej gamy produktów specjalistyczna firma wybiera zestaw produktów , który jest dostosowany do warunków lokalnych.
Montaż systemu RolSolar jest bardzo prosty — w gotowym do użycia wariancie D+ typu Plug&Play samodzielnie uczy się on nawet położenia wyłączników krańcowych.

Aby uzyskać dodatkowe informacje, pobierz aktualną broszurę RolSolar.

Sterowanie za pomocą nadajników radiowych lub — dzięki Centero Home — za pomocą smartfona lub tabletu sprawia, że innowacyjny system jest wygodny i przyjazny dla użytkownika. Energooszczędny, dwukierunkowy system radiowy ProLine 2 DC zapewnia minimalne zużycie w trybie czuwania i wiarygodne informacje zwrotne.

Więcej o komfortowym sterowaniu pracą automatyki domowej za pomocą smartfona lub tabletu można dowiedzieć się tutaj.

Komfort na tarasie dzięki energii słonecznej

Ciągłe korzystanie z korbki do obsługi markiz kasetowych jest uciążliwe, ale nie ma możliwości doprowadzenia do napędu zasilania sieciowego? Dzięki zasilanemu energią słoneczną silnikowi SunTop-868 DC elero oferuje idealne rozwiązanie do modernizacji markiz bez zasilania sieciowego. Zasłonę przeciwsłoneczną można wygodnie przesuwać przez naciśnięcie przycisku za pomocą ręcznego nadajnika radiowego.

Czujnik radiowy — również zasilany energią słoneczną — zapewnia, że markiza jest rozwijana samodzielnie w zależności od natężenia oświetlenia słonecznego i ponownie zwijana w przypadku silnych wiatrów. Napęd zasilany energią słoneczną firmy elero może być zainstalowany szybko i prosto.

 

Zmodernizuj markizę za pomocą naściennego nadajnika radiowego elero

Aby zainstalować napęd, należy najpierw zdemontować mechanizm korbowy i pokrywy wału. Następnie inżynier umieszcza napęd elero SunTop-868 DC w wale przy użyciu odpowiedniego adaptera i siłownika, a po umieszczeniu silnika przykręca się zaślepki.

Przed zainstalowaniem panelu słonecznego jest on umieszczany w słońcu, aby naładował się dodatkową energią. W międzyczasie specjalistyczna firma montażowa określa idealną lokalizację dla panelu. Pod tym względem decydującymi czynnikami są optymalne promieniowanie słoneczne i bliskość napędu. Napędy 12 V DC firmy elero są po prostu podłączane do odpowiedniego panelu słonecznego. Producent dostarcza odpowiednie wersje do markiz, rolet i żaluzji. Napęd może być obsługiwany za pomocą nadajników ręcznych lub ściennych lub automatycznie za pomocą czujników.

Czujnik światła i wiatru Aero 868 Plus firmy elero niezależnie zwija markizę w przypadku silnego wiatru, a tym samym chroni ją przed uszkodzeniem. Podobnie, przy silnym nasłonecznieniu markiza jest rozwijana, dzięki czemu taras i brzegi okien są zacienione. Specjalistyczna firma instalacyjna umieszcza czujnik jak najbliżej miejsca, w którym warunki wiatru i światła są identyczne.

Następnie inżynier instalator kończy proces nauczania dla jednokanałowego ręcznego nadajnika LumeroTel 2 i napędu, programując pozycje zatrzymania markizy. Dzięki temu sterowaniu radiowemu cieniowanie może być wygodnie regulowane przez naciśnięcie przycisku.

System napędów solarnych elero SunTop-868 DC łączy wygodę z efektywnością energetyczną, zapewniają zwiększony komfort życia bez korzystania z elektryczności.

Przegląd systemów napędów solarnych i systemów sterowania z akcesoriami firmy elero można znaleźć tutaj.

elero contacts worldwide

Are you interested in elero products and want to find a contact person in your country? Here you will find a list of elero representatives and subsidiaries worldwide.

Find contact person

Contact & consultation

Are you a specialist partner and require detailed information about elero products? Simply contact us.

Contact elero