elero GmbH Antriebstechnik

Maybachstr. 30
73278 Schlierbach
Germany


Phone: +49 7021 9539-0
Fax: 49 7021 9539-212
E-Mail: info@elero.de

Bezpieczeństwo i ochrona

Rozwiązania dla drugiej drogi ewakuacyjnej

Moduł ExitSafe i napęd 12 V umożliwiają otwarcie i zamknięcie żaluzji, rolet i zasłon nawet w przypadku awarii zasilania sieciowego.
Gwarantuje to akumulator litowo-jonowy podłączony do modułu drogi ewakuacyjnej. Akumulator jest ładowany po podaniu napięcia; pod tym względem akumulator jest zabezpieczony przed przegrzaniem i nadmiernym rozładowaniem.

Oprócz akumulatora i napędu 12 V możliwe jest również podłączenie elementów sterujących, takich jak centralne sterowanie i przejście na ExitSafe. Można również podłączyć czujnik dymu, zapewniając w ten sposób większe bezpieczeństwo: w przypadku uruchomienia alarmu dymu rolety, żaluzje i ekrany są podnoszone niezależnie przez napięcie sieciowe.

Może być również sterowany za pomocą dwukierunkowego radia:

Jeśli VarioTec-868 DC jest używany jako jednostka sterująca, istniejące zabezpieczenie wizualne i przeciwsłoneczne mogą być również obsługiwane przez radio w przypadku awarii zasilania. VarioTec może być wykorzystywany jako urządzenie do sterowania poszczególnymi roletami, grupą rolet lub jako centralne urządzenie sterujące. Polecenia programatora czasowego i polecenia ochrony przeciwsłonecznej dla zasłon mogą być aktywowane lub dezaktywowane przełącznikiem suwakowym.

Uzyskaj większe bezpieczeństwo i ochronę
dla siebie i swojego domu

Automatyczne rozwiązania w zakresie ochrony prywatności i ochrony przeciwsłonecznej nie tylko zapewniają większy komfort w codziennym życiu. Zapewniają one również większe bezpieczeństwo. Na przykład systemy sterowania z funkcją astro zapewniają dokładne zamknięcie rolet o zachodzie słońca. A jeśli przypadkiem nie będzie Cię w domu, systemy sterowania z funkcją wakacyjną odstraszają potencjalnych włamywaczy, zmieniając czas ruchu rolet lub zasłon, aby sprawić wrażenie, że ktoś jest w domu.

AstroTec-868 — Zintegrowany programator czasowy z funkcją Astro umożliwia skuteczne otwieranie i zamykanie żaluzji zgodnie z czasem wschodu i zachodu słońca.

Skuteczna ochrona przed włamywaczami

 
Systemy sterowania z funkcją czasową zapewniają niezawodne zamykanie rolet wieczorem. W przypadku dłuższej nieobecności wystarczy aktywować program wakacyjny systemu sterowania elero. Rolety w domu otwierają się i zamykają z krótkim odchyleniem czasowym, co sprawia, że dom wydaje się zamieszkały i odstrasza potencjalnych włamywaczy. A jeżeli włamywacz spróbuje się mimo wszystko włamać, napędy elero ze stałymi złączami wału znacząco utrudniają pociągnięcie rolety do góry.

Lumo-868 — Umożliwia optymalne sterowanie roletą za pomocą czujnika światła, zmierzchu i pęknięcia szyby na podstawie wartości światła. Ponadto czujnik zabezpiecza dom w przypadku pęknięcia szyby. Możliwa jest również ręczna obsługa za pomocą przycisków.

Nadal nie masz pewności, który produkt odpowiada Twoim potrzebom i zastosowaniom? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki produktów i znajdź produkt odpowiedni dla Ciebie i Twoich wymagań.