elero GmbH Antriebstechnik

Maybachstr. 30
73278 Schlierbach
Germany


Phone: +49 7021 9539-0
Fax: 49 7021 9539-212
E-Mail: info@elero.de

Centero Home

Jeden system dla wszystkich wymagań

Centero Home by elero

Centero Home to idealny punkt wejścia w świat inteligentnego domu. Centralna jednostka sterująca (bramka) jest połączona przez WiFi z domowym routerem i łączy wszystkie wyuczone urządzenia w jeden system. Obsługa jest ręczna lub automatyczna za pomocą aplikacji na iOS® lub Android™. System Centero Home może być używany poza domową siecią WiFi za pośrednictwem chmury, jak również lokalnie. Przyjazna i intuicyjna obsługa za pomocą smartfona lub tabletu przekonuje zarówno klientów budowlanych, jak i modernizatorów.

Inteligentne funkcje w Centero Home

Idealny nastrój dzięki oświetleniu —
za jednym dotknięciem

Włączanie i wyłączanie światła, przyciemnianie i regulacja temperatury barwowej według wymagań ma istotny wpływ na komfort życia.

Systemy oświetleniowe Philips Hue i Osram Lightify/Smart+ można nauczyć w zaledwie kilku prostych krokach za pośrednictwem aplikacji Centero Home... i sterować inteligentnym oświetleniem domu jednym stuknięciem.

Kalendarz

 

Rolety w sypialni otwierają się punktualnie o godzinie 7:30, a oświetlenie zostaje wyłączone. Takie procesy mogą być łatwo przechowywane w formie zadań. Za pomocą funkcji kalendarza można je na przykład zaprogramować dla wszystkich dni roboczych lub wyłączyć na okres świąteczny.

.

Wyświetlanie urządzeń krytycznych

 

Samodzielnie określ, które urządzenia mają znaczenie krytyczne — o których z nich chcesz być informowany. Ta funkcja przydaje się na przykład w przypadku czujników otwarcia i markiz tarasowych. W przypadku otwarcia okna lub rozwinięcia markizy na ekranie głównym pojawia się symbol ostrzeżenia.

Jeszcze więcej korzyści inteligentnego domu dzięki Centero Home Plus

Aktualizacja w aplikacji do wersji Plus oferuje dodatkowe funkcje i zastosowania, dzięki którym dom będzie jeszcze bardziej inteligentny. Zakupu w aplikacji można łatwo dokonać z poziomu pozycji menu „Ustawienia” w podstawowej wersji Centero Home. 

Przejście na wersję Plus umożliwia wygodne sterowanie głosowe nauczonymi urządzeniami za pomocą cyfrowego asystenta Amazon Alexa, a także sterowanie na przykład oświetleniem lub zasłonami i systemami przeciwsłonecznymi za pomocą polecenia głosowego. Miłośnicy muzyki skorzystają również z systemów dźwiękowych firmy Sonos opartych na sieci WLAN. Pozwala to użytkownikowi kontrolować dźwięk za pośrednictwem aplikacji — indywidualnie dla każdego pomieszczenia lub wygodnie w całym domu. 
Jeśli z systemem została zintegrowana stacja pogodowa Netatmo, w Centero Home Plus można wyświetlać spersonalizowane informacje na temat pogody. 
Poczucie bezpieczeństwa zapewnia korzystanie ze stacji wideodomofonu Doorbird, którą również można podłączyć do Centero Home Plus. Dzięki temu można zobaczyć i porozmawiać z gośćmi przed otwarciem drzwi. System jest również pomocny w zapobieganiu włamaniom.


Zestawienie zalet Centero Home Plus:

  • sterowanie głosowe zintegrowanymi urządzeniami za pomocą Amazon Alexa
  • integracja stacji pogodowych Netatmo
  • Podłączenie systemów dźwiękowych Sonos
  • zarządzanie gośćmi z poziomu wideodomofonu Doorbird

Stacje pogodowe Netatmo

Stacja pogodowa Netatmo zintegrowana z systemem może wyświetlać informacje na temat pogody, takie jak temperatura, zawartość CO², wilgotność itp. w aplikacji Centero Home Plus.
   

Wideodomofon Doorbird

System wideodomofonu Doorbird umożliwia nam zobaczenie gości jeszcze przed otwarciem drzwi. Pomaga on również zapobiegać włamaniom.
   
   

Systemy dźwiękowe Sonos

Dzięki systemom dźwiękowym Sonos opartym na sieci WLAN użytkownik w prosty sposób steruje swoją muzyką za pośrednictwem aplikacji — indywidualnie dla każdego pomieszczenia lub w wygodny sposób w całym domu.

Witamy w Centero Home

Na tej stronie możesz dowiedzieć się więcej na temat uruchamiania Bramki Centero Home
 


WAŻNE!
Dostępne są dwie różne aplikacje, które różnią się pod istotnymi względami.
Proszę dokładnie zapoznać się z krótkim wprowadzeniem dla obu aplikacji „Centero Home” i „Centero Connect”, a następnie wybrać aplikację odpowiednią dla swojego zastosowania.
W aplikacji CenteroHome dostępna jest opcja zakupu wersji Centero Home Plus zawierającej dodatkowe funkcje (więcej informacji można znaleźć tu)!

Centero Home 

Aplikacja Centero Home, Bramka Centero Home i sterowane radiowo produkty elero umożliwiają obsługę rolet, żaluzji, markiz, oświetlenia, grzejników tarasowych i wielu innych urządzeń wygodnie i niezawodnie przy użyciu smartfona lub tabletu — niezależnie od tego, czy jesteśmy w domu, czy w podróży. Inteligentne urządzenie do sterowania domem można w bardzo prosty sposób rozbudować za pomocą produktów innych firm, takich jak te z Somfy RTS lub HomeMatic. Stan podłączonych urządzeń można zwizualizować w dowolnym miejscu i czasie, a tym samym mieć pewność, że w domu wszystko jest w porządku. Centero Home łączy w sobie zalety dwukierunkowego systemu radiowego Proline 2 firmy elero z mobilną i przyjazną dla użytkownika obsługą przy użyciu smartfona lub tabletu. Centero Home jest zintegrowana z domową siecią WLAN i konwertuje polecenia otrzymane ze smartfona lub tabletu na sygnały radiowe. Aplikacja automatycznie aktywuje zadania i zdefiniowane sceny, wysyłając sygnał zwrotny do urządzenia mobilnego jako wiadomość e-mail lub wiadomość push.

Centero Connect

Aplikacja Centero Connect jest wymagana do stosowania tylko przez specjalistycznych partnerów elero! 

Służy ona do uruchamiania Bramki Centero Home, do uczenia odbiorników radiowych i zapisywania ich w konfiguracji. Konfiguracja jest następnie przesyłana do bramki. W tym celu nie jest wymagane hasło WLAN ani urządzenie użytkownika końcowego.

Aplikacja Centero Home jest wymagana do obsługi odbiorników radiowych elero i do uczenia i obsługi innych urządzeń; aplikacja Centero Home musi być zainstalowana na urządzeniu użytkownika końcowego (smartfonie lub tablecie).


W tym miejscu można pobrać wymagane aplikacje — na systemy iOS i Android

W celu zainstalowania dwóch aplikacji należy przejść na tę stronę w przeglądarce internetowej na smartfonie lub tablecie i kliknąć odpowiedni link dla systemu operacyjnego, na którym chcemy zainstalować aplikację. Aplikację można pobrać i zainstalować w dowolnym momencie bezpośrednio ze sklepu App Store lub Google Play.

Aplikacja CenteroHome — dla użytkownika końcowego

Aplikacja CenteroConnect — dla specjalistycznych partnerów elero

Pomoc online

Jeżeli potrzebujesz pomocy w instalacji i/lub konfiguracji Centero Home, oferujemy instrukcje dla obu aplikacji w formacie PDF. Kliknij odpowiednie logo.

Infolinia serwisowa

Potrzebujesz pomocy?
Możesz skontaktować się z naszym zespołem wsparcia Centero Home pod numerem  22 759 40 49.

lub wysłać do nas e-mail na adres elero.pl@niceforyou.com 

Lista zgodności

Listę zgodności możliwych do wdrożenia urządzeń można pobrać tutaj. Lista jest na bieżąco aktualizowana.
 

Kartę danych technicznych

Centero Home Box można znaleźć tutaj.