elero GmbH Antriebstechnik

Maybachstr. 30
73278 Schlierbach
Germany


Phone: +49 7021 9539-0
Fax: 49 7021 9539-212
E-Mail: info@elero.de

Silnik do markiz

Czułe silniki do markiz zabezpieczają systemy do markiz

Markizy od dawna są sprawdzane i testowane pod kątem wysokiej trwałości, a także funkcjonalnej ochrony przeciwsłonecznej w słoneczne, a zwłaszcza w upalne dni — dekoracyjny tkaninowy system ochrony przeciwsłonecznej jest dziś niemal niezbędny, gdy chcemy odpocząć przez kilka godzin na własnym patio lub tarasie. Markizy tkaninowe zapewniające cień wymagają szczególnie wrażliwych silników w porównaniu z innymi zastosowaniami. elero specjalizuje się w produkcji takich specjalistycznych silników. W generacji silników RevoLine „Sun” szczególną uwagę zwrócono na wymagania dla tkanin. Silnik Sun napina tkaninę markizową bardzo delikatnie i z wielką starannością. Adaptacyjna krzywa siły zapewnia tkaninie dokładnie odpowiednią siłę naprężenia. Pozwala to zabezpieczyć system markizowy i gwarantuje wiele lat bezproblemowego użytkowania. Ze względu na niskie wymagania dotyczące przestrzeni bocznej silniki można łatwo zintegrować ze standardowymi urządzeniami do ochrony przeciwsłonecznej. Zarówno instalacja, jak i uruchomienie są łatwe i szybkie.

RevoLine — dla wszystkich typów markiz

Silniki RevoLine obsługują wszystkie rodzaje markiz. Niezależnie od tego, czy są to markizy kasetowe, w skrzynce, otwarte ze składanymi przegubowo ramionami czy markizy do ogrodów zimowych — silnik markizy może być stosowany we wszystkich systemach ochrony przeciwsłonecznej. Aby zaprogramować pozycje krańcowe, wystarczy jedno podejście do każdej pozycji krańcowej.

SunTop — do stosowania w wielu konstrukcjach specjalnych

Silniki SunTop mogą być stosowane w markizach otwartych i zamkniętych, w markizach z przegubowymi ramionami, do zacieniania ogrodów zimowych, a także w wielu konstrukcjach specjalnych. Inteligentne silniki można dostosować do szczególnych cech systemu, identyfikując i nakładając wymagane siły. W ten sposób tkanina jest wygładzona z dodatkową czułością, co "przy okazji" chroni również mechanikę markizy. Rezultat: znaczące zwiększenie żywotności systemu ochrony przeciwsłonecznej!

Odpowiedni silnik do każdego montażu

Wszystkie silniki do markiz są dostępne z różnymi momentami obrotowymi oraz dla wszystkich tradycyjnych średnic wału i profili od 38 mm wzwyż. Silniki są wyposażone w najnowszą technologię. Mechanizm jest wytrzymały, trwały i bezobsługowy. Innym przekonującym czynnikiem jest również ich cicha praca, która zapewnia ledwo słyszalne działanie markizy, a tym samym oferuje właścicielom domu kolejny czynnik komfortu.

Systemy ochrony przeciwsłonecznej sterowane pilotem

Właściciele budynków pragną jak największego komfortu w swoich domach — zwłaszcza w przypadku markiz. Dlatego technologia wykorzystująca napęd i wygodne sterowanie markizami, roletami czy żaluzjami coraz bardziej zyskuje na popularności. Główne zalety systemów radiowych są oczywiste: poza przewodem zasilającym dla silnika nie jest konieczne żadne dodatkowe okablowanie. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas i pieniądze, a jednocześnie zapewnia czystość montażu! Dwukierunkowy system zdalnego sterowania z serii ProLine 2 zapewnia dodatkowe korzyści dla bezpieczeństwa i funkcjonalności, na przykład wizualizację poleceń przesyłu sygnału i sprzężenia zwrotnego za pomocą diody LED.

Bezpieczny transfer danych

Systemy sterowania serii ProLine to zawsze odpowiednie rozwiązanie — niezależnie od tego, czy sterowanie radiowe ma objąć jeden czy więcej systemów ochrony przeciwsłonecznej! Zaletą częstotliwości radiowej wykorzystywanej przez elero jest bezpieczny transfer danych. Umożliwia ona wysyłanie sygnałów w trzech różnych częstotliwościach w paśmie 868,3 MHz. Obowiązujące przepisy prawne szczegółowo określają zakresy częstotliwości, dlatego prawdopodobieństwo wystąpienia zakłóceń w pracy innych urządzeń radiowych jest bardzo niewielkie. W razie gdyby wystąpiły zakłócenia przy częstotliwości standardowej, nadajnik ręczny automatycznie przełączy sterowanie w jedną z pozostałych dwóch dostępnych w paśmie częstotliwości. Inne zalety obejmują precyzyjne sterowanie, a także precyzyjną regulację systemów ochrony przeciwsłonecznej. Ponadto za pomocą pilota radiowego można podłączyć i obsługiwać systemy oświetleniowe lub grzewcze.

Nadal nie wiesz, który produkt odpowiada Twoim potrzebom i zastosowaniom? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki produktów i znajdź produkt odpowiedni dla Ciebie i Twoich wymagań.

elero contacts worldwide

Are you interested in elero products and want to find a contact person in your country? Here you will find a list of elero representatives and subsidiaries worldwide.

Find contact person

Contact & consultation

Are you a specialist partner and require detailed information about elero products? Simply contact us.

Contact elero