elero GmbH Antriebstechnik

Maybachstr. 30
73278 Schlierbach
Germany


Phone: +49 7021 9539-0
Fax: 49 7021 9539-212
E-Mail: info@elero.de

Napędy SMI

Standardowy interfejs silnikowy (SMI) to znormalizowany interfejs do elektrycznych napędów do rolet i ochrony przeciwsłonecznej.
Napędy żaluzjowe elero ze zintegrowanym interfejsem SMI dostarczają informacji zwrotnych i mogą komunikować się z systemem magistrali (np. KNX, LOX) za pośrednictwem odpowiedniego siłownika.

Funkcje specjalne:

  • Standardowe protokoły danych
  • Precyzyjne podejście do określonych pozycji
  • Możliwe stosowanie podadresów
  • Niezależna topologia

Do uruchamiania za pośrednictwem systemu magistrali wymagany jest siłownik SMI.

SMI — Interfejs silnika do rolet i systemów przeciwsłonecznych z maksymalną wygodą

Technologia budowlana staje się coraz bardziej inteligentna, a zapotrzebowanie klientów rośnie, co wymaga nowych koncepcji napędów i sterowania roletami i żaluzjami. Aby sprostać temu rozwojowi, firma elero i renomowani producenci w branży opracowali interfejs cyfrowy o nazwie „SMI” (Standard Motor Interface). Umożliwia to podłączenie do 16 napędów elektronicznych do siłownika SMI poprzez przewód zasilający/sterujący i zintegrowanie z istniejącymi systemami BUS (np. KNX, Bacnet). Ponadto napędy SMI firmy elero oferują dodatkowe funkcje, które nie są możliwe w napędach konwencjonalnych. Należą do nich np. polecenia precyzyjnego podejścia do pozycji pośrednich lub wykrywania aktualnej pozycji. Napędy oferują maksymalną precyzję i przekazują informacje o stanie pracy do siłownika lub komputera podłączonego do celów serwisowych.

Zalety napędów SMI

SMI to coś więcej niż tylko interfejs

Specyfikacja SMI określa wymianę informacji między jednostką sterującą silnikiem a roletą lub napędem zasłony przeciwsłonecznej. Wymiana informacji jest w wyjątkowy sposób kontrolowana za pomocą ramek. Standard SMI ma wiele zalet dla producentów napędów i jednostek sterujących. Na idealnym działaniu można polegać nawet wtedy, gdy różne części są dostarczane przez innych producentów. Napędy SMI i elementy sterujące SMI są wyposażone w najwyższej jakości funkcje i oferują atrakcyjne korzyści dla klientów.

Skuteczna współpraca w ramach SMI — Standard Motor Interface e.V.

Coraz więcej przedsiębiorstw łączy się, stawiając proces normalizacji za wspólny cel. Firmy te współpracowały, by opracować SMI Standard Motor Interface e.V. Aspekty marketingu i technologii są rozpatrywane w grupach roboczych.

Rosnąca cyfryzacja systemów rolet i zasłon przeciwsłonecznych

W zasilaniu systemów rolet i zasłon przeciwsłonecznych widoczny jest wzrost cyfryzacji. Oprócz zasilania napędów elektrycznych za pomocą zestyków przełącznikowych, sprawdzonej koncepcji od kilku dziesięcioleci, dzięki STANDARD MOTOR INTERFACE dostępny jest teraz alternatywny cyfrowy interfejs silników. Polecenia zakodowane za pomocą ramek są przesyłane cyfrowo do napędu. Podobnie jak w przypadku zapisywania muzyki na płytach CD podstawowe korzyści jakościowe i długoterminowe korzyści ekonomiczne można również osiągnąć za pomocą sterowanego cyfrowo napędu. Aby uzyskać więcej informacji na temat napędów SMI, odwiedź www.smi-group.com.

elero contacts worldwide

Are you interested in elero products and want to find a contact person in your country? Here you will find a list of elero representatives and subsidiaries worldwide.

Find contact person

Contact & consultation

Are you a specialist partner and require detailed information about elero products? Simply contact us.

Contact elero