elero - Cichy przyjaciel Twojego domu
Obecnie marzenie o inteligentnym domu przestaje być snem. System automatyki komunikuje się z użytkownikiem w zrozumiałym dla niego języku, w prosty i przystępny sposób za pośrednictwem wyświetlacza LCD. Roleta zamyka się samoczynnie o określonej porze, żaluzja samodzielnie kontroluje stałe nasłonecznie domu, a markiza składa się sama, jeśli tylko pojawi się zbyt silny wiatr. Co więcej, to marzenie jest możliwe do realizacji w rozsądnym budżecie. – W mojej opinii automatykę domową będziemy już za kilka lat postrzegać jako standard. Zawsze podkreślałem, że dla mnie elero to największy przyjaciel każdego domu. Niemieckie siłowniki gwarantują bezpieczeństwo i komfort, a są przy tym całkowicie niewidoczne i ciche. Niemiecka perfekcja wykonania to gwarancja niezawodnego funkcjonowania automatyki przez długie lata. 50-letnie doświadczenie niemieckich inżynierów oznacza całkowity brak problemów po instalacji – zauważa Marcin Krupnik, Chief Product Manager marki elero.
Automatyka do rolet elero spełnia wszystkie najważniejsze wymagania każdego domownika: jest całkowicie niewidoczna, natomiast zauważalne są efekty jej pracy. Przy wyborze automatyki roletowej niezwykle ważne jest sprawdzenie poziomu hałasu, który jest generowany przez silnik. Oczywiście im ciszej funkcjonuje system automatyki, tym lepiej. - Silniki elero należą do najcichszych na rynku. Dzięki funkcji łagodnego startu i spowolnionego zamknięcia nie jest słyszalny nawet charakterystyczny dźwięk przy rozpoczęciu i zakończeniu pracy. Ze względu na charakterystykę urządzeń oraz ich bezszelestną pracę głównym elementem systemu domowej automatyki pozostaje pilot – dodaje ekspert marki elero, która w 2011 roku została przejęta przez grupę Nice i w Polsce jej produkty są dostępne za pośrednictwem najpopularniejszego w Polsce dostawcy automatyki dla domu i przemysłu.
Trudno nie zgodzić się z opinią, że pilot jest częstokroć jedynym widocznym elementem systemu automatyki domowej. Za jego pośrednictwem zarządzamy grupą urządzeń i dzięki temu stanowi on swojego rodzaju centrum dowodzenia. - W przypadku naszych urządzeń w komunikacji wykorzystywany jest rewelacyjny system dwustronnej komunikacji Bi-Directional. Dzięki niemu użytkownik otrzymuje zwrotną informację od odbiornika. Pozwala to w łatwy sposób ustalić potencjalną usterkę w komunikacji lub błąd podłączeniowy. Choć silniki elero to w 100% wyrób niemiecki, informacja przekazywana jest w całości w języku polskim. Użytkownik nie musi znać żadnego języka obcego, aby w pełni korzystać z wszystkich możliwości automatyki elero – zauważa Marcin Krupnik z elero. Szczególnie komunikacja w rodzimym języku jest ważnym aspektem. Produkty z zaawansowanego technologicznie sektora są z natury skomplikowane. Dlatego niezwykle istotne jest mówienie tym samym językiem. Jeśli system automatyki przekazuje informacje w języku polskim, stanowi to wielkie uproszczenie nie tylko dla ostatecznego użytkownika, ale także dla instalatora.
5 kryteriów doboru automatyki do rolet:
- bezpieczeństwo – funkcje przeciążeniowe, detekcja oraz odwracanie kierunku pracy w momencie natrafienia na przeszkodę, łagodny start i spowolnione zamknięcie,
- bezszelestna praca – brak charakterystycznego trzasku na początku i końcu pracy silnika,
- komunikacja w języku polskim – przekazywanie komunikatów w zrozumiałym języku, najlepiej za pośrednictwem pilota z wyświetlaczem LCD,
- bezawaryjność – najlepszy system automatyki to taki, o którego istnieniu przypomina nam tylko pilot,
- wsparcie techniczne – uznany producent oferuje zawsze pełne wsparcie posprzedażowe dla swoich produktów, często przedłużając okres obowiązywania gwarancji, nawet do 5 lat.